Zalety stosowania folii basenowej

basen

Posiadanie przydomowego basenu to marzenie niejednego z nas. Zanim jednak zaczniemy cieszyć się prywatnym basenem, musimy postarać się, aby nasza inwestycja była trwała i nie generowała dodatkowych kosztów. Wykonanie niecki w ziemi, zabetonowanie jej i wypełnienie wodą, to niestety nie wszystko. Potrzebne jest jeszcze odpowiednie zabezpieczenie – na przykład w postaci folii basenowej.

 

Najważniejsze jest uszczelnienie

Aby basen mógł spełniać swoją funkcję i być bezproblemowo eksploatowanym przez wiele lat, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Pominięcie tego kroku może skutkować fatalnymi konsekwencjami – przede wszystkim woda bardzo szybko będzie mętnieć z powodu rozwijających się w niej glonów, a ściany naszego zbiornika niechybnie zaczną przeciekać. A przecież tego nie chcemy! Stąd jednym z najważniejszych etapów w tworzeniu basenów jest wybór odpowiedniej metody uszczelnienia. Dawniej używano w tym celu wkładów ceramicznych. Obecnie jednak odchodzi się od tego materiału na rzecz innowacyjnej alternatywy – folii PVC. Folia basenowa doskonale nadaje się, jako powłoka zarówno basenów publicznych, jak i prywatnych.

 

Zalety stosowania folii basenowych

Folie basenowe PVC to przede wszystkim trwałość. Ich szczelność utrzymuje się na jednakowym poziomie przez cały okres użytkowania, a kolor nie ulega nawet najmniejszym przebarwieniom. Funkcjonalność tego rozwiązania wynika z możliwości dopasowania folii do każdego kształtu. Jest to materiał całkowicie przylegający do niecki basenu, wysoce elastyczny i idealnie pasujący do każdego podłoża. Można go zastosować zarówno w przypadku betonu, jak i płytek, a nawet metalu czy drewna! Wielkość basenu również nie stanowi żadnego ograniczenia. Folia jest zdecydowanie bardziej wodoszczelna niż kafelki ceramiczne, a dodatkowo bardzo łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji. Decydując się na jej użycie zyskujemy gwarancję, że chlorowana woda z naszego basenu nie przeniknie w głąb gleby. Folie to oczywiście także zabezpieczenie przed promieniami UV i mikroorganizmami. Ich atutem jest odporność na otarcia i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotą zaletą jest również bezpieczeństwo użytkowania – zarówno dla nas, ponieważ folie nie wydzielają szkodliwych substancji, jak i dla środowiska, gdyż są w stu procentach materiałem ekologicznym.