Nowy stary basen

basen w ogrodzie

Chociaż pogoda w Polsce nie rozpieszcza, w ciągu lata zdarzają się dni, gdy marzymy tylko o zanurzeniu się w chłodnej, orzeźwiającej wodzie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na budowę basenu w swoim ogrodzie. Niektórzy nawet mają go już na swojej posesji, lecz z biegiem lat mógł on zniszczyć się, lub po prostu przez jakiś czas nikt go nie używał. Dla tych właśnie osób dedykowana jest regeneracja basenów, mająca na celu przywrócenie im dawnej świetności. Na czym polega? Sprawdźmy!

Folia basenowa

Wbrew pozorom regeneracja basenu nie wiąże się z ogromną inwestycją i ciężkim sprzętem budowlanym na posesji. Nowoczesne firmy odnawiają baseny przy pomocy wysokiej jakości folii basenowej, którą wykłada się nieckę basenu. Specjaliści najpierw dokładnie zmierzą basen, a następnie przygotują kolejne arkusze folii, dzięki którym schludnie i dokładnie uszczelnią basen. Wysokiej jakości folie są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV, dzięki czemu zregenerowany basen posłuży właścicielowi przez lata. Prawidłowo położona folia nie tylko uszczelnia basen i zapobiega przeciekaniu wody czy dostawaniu się do niego bakterii z ziemi, ale też nadaje mu nowoczesnego, świeżego wyglądu. Hydroizolacyjna folia PCV ma długą żywotność, jest więc inwestycją na lata.

Profesjonalna ekipa

Basen najlepiej jest zregenerować przy pomocy wyspecjalizowanej ekipy. Fachowcy zamontują folię tak, by szczelnie przykryła zbiornik i aby poszczególne fragmenty folii były ze sobą solidnie sklejone. W  przypadku bardziej zaawansowanych basenów, w folii przygotują otwory na basenowe oprzyrządowanie, akcesoria czy oświetlenie. Profesjonalna ekipa na podstawie podanych parametrów basenu wstępnie oszacuje koszty. Regeneracja basenu wyceniana jest zawsze indywidulanie, w zależności od jego wielkości, stanu i potrzeby wykonania przy nim dodatkowych prac. Dzięki doświadczeniu pracowników i użyciu folii wysokiej jakości możemy znów cieszyć się nowym stary basenem.