Geowłóknina jako zabezpieczenie folii basenowej

Baseny wykładane folią

Baseny przydomowe stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają na ochłodę w upalne dni, są wielką atrakcją dla dzieci i umożliwiają aktywne spędzanie czasu przez całą rodzinę. 

Wśród dostępnych rodzajów basenów wciąż chętnie wybierane są konstrukcje sezonowe, jednak coraz więcej osób docenia zalety płynące z budowy basenu stałego. Ze względu na przystępny poziom kosztów i możliwość stosunkowo szybkiego ukończenia prac coraz większą popularnością cieszą się baseny wykonane z folii basenowej. Wyglądają one bardzo atrakcyjnie, a powłoka jest solidna i wytrzymała. Tym bardziej, jeśli wybrano dobrej jakości geowłókninę zabezpieczającą folię basenową. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego stosowanie geowłókniny w przypadku basenów tego typu jest dobrym pomysłem.

Co to takiego geowłóknina?

Geowłóknina to rodzaj cienkiej, wytrzymałej maty, której powierzchnia umożliwia przesączanie się wody, jednak powstrzymuje substancje o większej gęstości. Jej struktura jest bardzo wytrzymała i powszechnie używana w bardzo wielu zastosowaniach. Geowłóknina jest bardzo często wykorzystywana jako warstwa, która uniemożliwia mieszanie się różnych gatunków podłoża. Ze względu na to, że nie przepuszcza drobnego piasku, czy mułu jest używana do umacniania konstrukcji skarp, nasypów i innych budowli ziemnych. Bywa również używana jako warstwa ochronna wokół różnego rodzaju instalacji prowadzonych w ziemi. Bardzo często geowłóknina jest używana do wykładania oczek wodnych. Dzięki swojej zwartej i mocnej strukturze chroni dno oczka przed przebiciem przez korzenie roślin lub ostre kamienie znajdujące się w podłożu. W podobny sposób geowłóknina jest wykorzystywana w basenach przydomowych.

 

Geowłóknina do zabezpieczania basenów przydomowych

Baseny przydomowe wyłożone specjalną folią basenową swoją popularność zawdzięczają w dużej mierze możliwości dość swobodnego kształtowania niecki oraz stosunkowo niewielkim kosztom i krótkiemu czasowi potrzebnemu na ukończenie basenu. Folia basenowa jest także dość trwała, jednak może zostać uszkodzona przez ostre przedmioty, które znajdą się tuż pod nią. Idealnym zabezpieczeniem jest w takiej sytuacji ułożona między podłożem a folią warstwa geowłókniny. Dzięki swoim właściwościom stanowi ona barierę dla wszystkich substancji mogących uszkodzić folię, a za sprawą swojej grubości i wytrzymałości zabezpiecza także przed uszkodzeniami mechanicznymi.