Folie uszczelniające: zastosowanie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne znaczenie mają folie uszczelniające zarówno w codziennym życiu, jak i w wielu gałęziach biznesu. Wysokiej jakości folie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym są niezwykle elastyczne – idealnie przylegają nawet do najbardziej wymagającego i trudnego podłoża. Gdzie się je stosuje?

Klient indywidulany

Osoby prywatne zazwyczaj używają folii do uszczelniania oczek wodnych i regeneracji basenów. Oczka wodne i stawy wykłada się specjalną folią basenową, która jest przyjazna środowisku i która nie ma negatywnego wpływu na ryby czy rośliny. Jest również odporna na działanie niskich temperatur, tak więc zbiornik przetrwa dzięki niej nawet bardzo surowe zimy. Przy regeneracji basenów folię montuje się kawałek po kawałku, dzięki czemu udaje się odzyskać wysoką estetykę i dokładną szczelność nawet bardzo starego basenu. Folia jest odporna na działanie promieniowania UV, nie odbarwia się więc nieestetycznie nawet w najbardziej upalne lata. Pozwala na wykonanie otworów na montaż akcesoriów czy oprzyrządowania basenowego.

Klient biznesowy

Folie mają różnorodne zastosowanie w biznesie. Stosuje się je w wielu branżach. Dzięki foliom można stworzyć szczelne zbiorniki retencyjne, przeciwpożarowe, dobrze zaizolować parking podziemny, fundamenty budynku, kanał stacji diagnostycznej w serwisie samochodowym, sztuczne lodowisko, plac złomowiska czy oczyszczalni ścieków. Dostępne są także folie olejoodporne, których używa się na stacjach benzynowych. Tego typu folie posiadają Atesty Higieniczne, są oczywiście trudnozapalne, a do tego odporne na substancje żrące i oleiste. Folie w przemyśle są o wiele skuteczniejszym rozwiązaniem niż popularne gliniane polepy, gdyż są odporniejsze na działanie wysokich temperatur. Folie mają długą żywotność, prawdopodobieństwo przecieku przy profesjonalnie położonej folii jest więc niezwykle niskie. Folie PCV są używane także często przy architekturze krajobrazu, gdzie uszczelnia się nimi stawy, oczka wodne czy tarasy.